Prawo i finanse Rozrywka Technologia

15 milionów sprzedanych smartfonów Redmi Note 7

Redmi Note 7 to pierwszy smartfon firmy, który został zaprezentowany po ogłoszeniu oddzielenia marki Redmi od Xiaomi. Po oficjalnej premierze, która odbyła się w styczniu tego roku, firma przedstawiła wyniki sprzedaży tego modelu. A jest co liczyć.

Redmi Note 7 okazał się strzałem w dziesiątkę. Urządzenie ma dobre parametry i korzystną cenę. Ten model smartfona rozszedł się w liczbie 15 milionów egzemplarzy na całym świecie. Tylko do końca maja firma znalazła 10 milionów nabywców, co oznacza, że w samym czerwcu sprzedanych zostało 5 milionów sztuk tego modelu.

Taki skok wynikał zapewne z jego premiery na kolejnych rynkach oraz uwolnienia zapasów magazynowych. Poza tym w Chinach i Indiach, po kilku miesiącach sprzedaży, uruchomione zostały korzystne obniżki i promocje, które bez wątpienia zachęciły kolejnych klientów do zakupu.

Redmi Note została tym samym jedną z najlepiej sprzedających się serii telefonów na świecie. Choć Xiaomi nie zarabia na nich tak dobrze, jak na swoich flagowcach, to popularność urządzeń ze średniej półki pozwala zachować firmie wysokie pozycje w rankingach najlepszych producentów smartfonów.

Jeśli chcecie lepiej przyjrzeć się bliżej Redmi Note 7 i zorientować się, czy jest wart blisko 900 złotych, które obecnie życzą sobie za niego sklepy, zajrzyjcie do recenzji przygotowanej przez tabletowo.pl.