Informacje Kultura Rozrywka Turystyka

Carnaval Sztukmistrzów 2019

Carnaval Sztukmistrzów to okres, w którym Lublin odwiedza największa liczba gości. Mieszkańcy miasta wraz z turystami uczestniczą w mnóstwie wydarzeń artystycznych. Aby w pełni zaznać bogatego programu warto wyposarzyć się w program i mapkę oraz zapewnić sobie transport (w tym może pomóc komunikacja miejska).

W czasie Carnavalu Sztukmistrzów Lublin doznaje zadziwiającej przemiany. Wraz z pojawiającymi się dekoracjami zdobiącymi stare centrum miasta, na terenie śródmieścia zaczyna krążyć ogromna ilość ludzi, którzy ramię w ramię obserwują mniejsze i większe spektakle odgrywane w przestrzeni publicznej. Jako, że w śródmieści miejsc parkingowych brakuje niemal zawsze, samochody lepiej zostawić pod domami lub hotelami, a na miejsce dotrzeć komunikacją miejską czy taksówką. Aby ułatwić dotarcie na miejsce w festiwalowe noce (25/26 – 27/28 lipca) Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie uruchomił dodatkowe połączenia autobusowe, które mają ruszać z przystanków na Placu Wolności, z częstotliwością co 30 minut w godzinach od 23:00-2:30 oraz co 60 minut w godzinach od 2:30-4:30.

Aby wchłonąć jak najwięcej atrakcji, warto wcześniej zapoznać się z programem, który wraz z mapką, dzięki organizatorom, można otrzymać w punktach informacyjnych na placu Litewskim i na Błoniach. Informacje o wszystkich aktualnie odbywających się atrakcjach znajdą się w tym roku na telebimie umieszczonym na placu Litewskim. W razie załamania pogody, które może spowodować zmianę miejsca realizacji poszczególnych punktów programu, informacje będą na bieżąco publikowane na profilu FB wydarzenia.

Największy spektakl na Placu Zamkowym gromadzi każdego roku wielką publiczność. Najlepiej jest przybyć tam oczywiście wcześniej, chociaż z racji mnóstwa wydarzeń nie będzie to zapewne łatwe.

Gdyby w okolicy pojawili się artyści niezakontraktowani przez organizatorów, ich znakiem rozpoznawczym będzie kapelusz, do którego mają nadzieję zebrać dobrowolne zapłaty. Nie zaszkodzi zabrać więc kilku banknotów o niskich lub wysokich nominałach, aby umieścić je w tym rzadko spotykanym nakryciu głowy.

Więcej informacji na stronie: https://sztukmistrze.eu