Sport Turystyka Zdrowie

Największy spływ kajakowy w Polsce

Jeden z najbardziej malowniczych regionów w Polsce, nadbużańskie krajobrazy i możliwość aktywnego wypoczynku na jednej z ostatnich, nieuregulowanych rzek w Polsce, już sześć razy przyciągnął do Drohiczyna setki miłośników kajakarstwa. Spływ 500 kajaków zdobył wśród kajakarzy miano jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń sportowo-rekreacyjnych w naszym kraju.

Przeznaczony jest nie tylko dla doświadczonych kajakarzy, ale także dla tych, którzy postanowili spróbować sił w takiej formie aktywności. W tym roku spływ odbędzie się już po raz siódmy. Podobnie do ubiegłorocznego został zaplanowany na dwa dni. 3 sierpnia, o 12.00, uczestnicy spływu opuszczą Drohiczyn i popłyną do miejscowości Granne.

Wieczorem, przy Centrum Turystycznym w Grannem ma odbyć się biesiada z ogniskiem, występem zespołu i możliwością skosztowania potraw kuchni regionalnej i tradycyjnej. Ci, którzy zdecydują się kontynuować spływ 4 sierpnia, spróbują sił na kolejnym odcinku z Grannego do mostu w miejscowości Nur.

W spływie ma wziąć udział ponad 1000 osób z całej Polski oraz Białorusi i Ukrainy. Impreza została objęta Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Podlaskiego, Polski Związek Kajakowy, Polską Organizację Turystyczną oraz Podlaską Regionalna Organizację Turystyczną.

Zgłoszenia na spływ odbywają się poprzez stronę internetową www.500kajakow.pl do dnia 26 lipca 2019 rok.