Informacje Rozrywka Technologia

Napić się kawy w filiżance z kawy…

Większość kawoszy chyba choć raz zastanawiała się do czego mogą służyć fusy po kawie. Ponoć można je użyć do peelingu. Na Alasce są rozsypywane dookoła domostw, gdyż takich intensywnych zapachów nie lubią nosy niedźwiedzi. Niemiecki projektant Julian Lechner wpadł na naprawdę kapitalny pomysł:

Kaffeeform Trailer from Kaffeeform on Vimeo.

Julian Lechner zaczął od zbierania resztek kawy z berlińskich kawiarni. Rewolucyjny pomysł polegał na tym, aby połączyć je z naturalnymi klejami i rozdrobnionym drewnem. Takie połączenie tworzy ciecz, z której w kolejnym procesie powstają przyjazne ziemi kubki i filiżanki. W taki sposób powstaje alternatywa dla plastikowego szajsu i tradycyjnej klasycznej ceramiki.

Przemyślany, wyjątkowy design oraz gwarancja trwałości stworzonych w opisany sposób kubeczków i filiżanek w dobie mody na tzw. zero waste stworzyło z tych produktów prawdziwą gratkę dla właścicieli ekologicznych kawiarni i restauracji. Nie tylko. Każda z lubiących gadżety osób może kupić swój zestaw lub pojedynczy egzemplarz w sklepie internetowym marki Kaffeeform.

Projekt został nagrodzony prestiżowym laurem Red Dot Award: Product Design 2018 w kategorii Best of the Best.