Kultura Rozrywka

V Festiwal Stolica Języka Polskiego

Już 5 sierpnia rozpocznie się V edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego. Szczebrzeszyn zaprosi na siedem dni z literaturą i sztuką. Organizatorzy kuszą bogatym programem, możliwością spotkania wybitnych twórców i niepowtarzalnym roztoczańskim klimatem.

Festiwal Stolica Języka Polskiego narodził się – ciągle dojrzewając – z zamiłowania do języka i słowa, zarówno tego pisanego, czytanego czy wypowiadanego, oraz do literatury, jako najpełniejszej formy wypowiedzi. W tym roku zostali zaproszeni do wzięcia udziału w spotkaniach z czytelnikami m.in.: Anna Bikont, o. Tomasz Dostatni, Grzegorz Kasdepke, Ewa Lipska, Remigiusz Mróz, Joanna Mueller, Michał Rusinek, Andrzej Strejlau czy Adam Zagajewski.

Tak jak do tej pory Festiwal obfitować będzie w spotkania autorskie, wieczory poetyckie, wykłady, debaty, rozmowy o języku polskim i koncerty. O muzykę nad brzegami Wieprza zatroszczy się grupa wysokiej klasy artystów czyli Voo Voo & Trebunie-Tutki, a także Monika Borzym, Edyta Geppert i Włodek Pawlik.

W towarzyszącym programie czytania literatury udział weźmie grupa aktorów z Mają Komorowską, Jerzym Radziwiłowiczem i Jackiem Braciakiem, jeśli chodzi o tych najbardziej znanych.

W tym roku literackimi patronami Festiwalu będą poeci – Anna Świrszczyńska i Jan Brzechwa. Oznacza to, że nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych miłośników literatury. Z myślą o nich prowadzone będą poranne bloki warsztatów oraz inne atrakcje. Wszystkie wydarzenia, dla odbiorców w każdym wieku, są całkowicie bezpłatne.

Program Festiwalu znajduje się na stronie: https://stolicajezykapolskiego.pl/program-glowny/